Capoeira

Užgimusi Brazilijos plantacijose apytikriai XVI a., kaip afrikiečių vergų savigynos ir rezistencijos priemonė, tapusi sunkiai pasiektos Laisvės simboliu, buvusi draudžiama, persekiojama ir maskuojama šokio įvaizdžiu, vėliau "parduodama", kaip pramoga turistams, šiandien afro-braziliškoji Capoeira (tariama – Kapueira) yra žinoma ir propaguojama visame pasaulyje. Tai tūkstančius žmonių vienijanti, daugeliui net gyvenimo būdu tapusi, meno bei sporto rūšis, turinti ne tik itin savitą kovos sistemą, bet ir ryškų kultūrinį aspektą. Tai vienintelis pasaulyje kovos menas neatsiejamas nuo ritmo bei muzikos, vienintelis brazilų nacionalinis sportas, dėl savo unikalumo įtrauktas į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą.

Mūsų laikais yra išvystyta nemažai skirtingų Capoeiros stilių. Vieni brazilų vadinami folkloriniais, imituojantys šio meno autentiškąją formą, kiti – sistemingesni, orientuoti į sportinius standartus, dar kiti – frazėje "kovos menas" labiau akcentuojantys žodį "menas". Kiekvienam stiliui būdingi skirtingi bruožai.

Mūsų mokykla akcentuoja capoeiros, kaip sporto, įvaizdį, tačiau jokiais būdais neatsiejant jos nuo kultūrinių vertybių. Be abejo, puoselėjame tradicijas, tačiau esam orientuoti į progresą.

Capoeiros dvikova – dažniau vadinama žaidimu (portugališkai – jogo (tariama – žiogu)), nei kova, nes, siekiant nugalėti priešininką, naudojama ne tik fizinė jėga, smūginė technika ar judesių vikrumas, bet ir išradingumas, įžvalga, intuicija, apgaulingi judesiai, klaidinanti kūno ekspresija, tam tikra prasme, net aktoriniai sugebėjimai... Iš tiesų tai, toli gražu, ne visada galima būtų vadinti atvira kova. Dažniau, tai neverbalinis dialogas tarp dviejų oponentų. Norint pamatyti tikrą beatodairišką Capoeiros kovą, su pilnu fiziniu kontaktu, reikėtų ieškoti filmų ar video medžiagos iš Capoeiros čempionatų arba nuvykti į tokias varžybas. Capoeiros technika pernelyg pavojinga, kad visus smūgius galima būtų atlikti kontakte treniruočių metu.Taip pat, kaip ir kiti kovos menai, Capoeira nepropaguoja smurto.

Sporto pasaulyje capoeira pripažįstama viena visapusiškiausiai kūną lavinančių sportinio pobūdžio veiklų, kurios metu vystomi tiek aerobiniai tiek anaerobiniai žmogaus pajegumai. Nepaisant "šokinės" išvaizdos, jos kovinis potencialas nekarta įrodytas mokslininkų, bei praktikoje patikrintas universalių kovotojų. Legendinis Capoeiros meistras Bimba (Manoel Dos Reis Machado) įtikinęs tuometinį Brazilijos prezidentą Getulio Vargasą legalizuoti šį kovos meną, siekdamas įrodyti jo vertę metė iššūkį visų tuo metu praktikuotų kovos menų bei kovinių sportų atstovams bei nugalejo visus išdrįsusius stoti į dvikovą. Mažai kam žinoma, kad vėliau kovose be taisyklių (Vale Tudo) vienam šio meistro mokinių, kovotojui Waldemarui Santanai (pravarde Leopardo Negro) beveik 4 valandų trukmės dvikovoje pavyko nugalėti kovos menų legendą, Braziliškojo Jiu Jitsu tėvą Elio Gracie.

Taip pat, Capoeiros technika plačiai naudojama filmavimo aikštelėse. Garsiuose filmuose šia technika ne kartą stebino itin mėgiami personažai, tokie kaip Bleidas – pagrindinis "Ašmenų" trilogijos herojus, moteris katė ir kt. Šį kovos meną net ir aktyviai nesportuojančių žmonių tarpe plačiai išpopuliarino kompiuteriniai žaidimai.

Tačiau Capoeira yra kur kas daugiau, nei kovos menas, sportas ar tiesiog pramoga. Tai Kultūrinis Paveldas, Menas, Žaidimas, Tradicijos, Saviraiška, Bendrumo Jausmas, Judesio Ekspresija, Muzika, Laisvė, Bendravimas, Gyvenimo Būdas, Socialinės Integracijos Įrankis ir dar daug daug daug...

Sąrašą pratęsime treniruotėse...

Apie mus

Esam vieninteliai oficialūs tarptautinės brazilų Capoeira mokyklos FICAG atstovai Lietuvoje. Tai pirmoji capoeiros mokykla atkeliavusi į Lietuvą.

FICAG („Fundação Internacional Capoeira Artes das Gerais“) – mokykla propaguojanti Capoeira Regional. Mokyklos įkūrėjas bei vadovas – Mestre Museu (Jamil Raimundo), pelnęs tarptautinį pripažinimą, turintis 40-ies metų capoeira patirtį. Meistru pripažintas 1995 metais. Savo mokyklą įsteigė 1992 metais.

Filialo vadovė – licencijuota sporto trenerė, instrutora Bruxinha (Despina Dalia Šuminaitė). Capoeiros patirtis – virš 15 metų. Kovos menų bei kt. kovinių sportų patirtis – apie 20 metų. FICAG mokyklai atstovauja nuo 2007 metų birželio.

Treniruotės

Ficag logo

Iš tiesų capoeiros užsiėmimai – tai kur kas daugiau, nei vien fizinės treniruotės. Nors kūnas čia lavinamas tikrai visapusiškai. Stiprinama ištvermė, lavinama pusiausvyra, lankstumas, vikrumas, reakcija, koordinacija, kūno ekspresija ir t.t.. Tačiau galime drąsiai pažadėti, kad kiekvienas, sąžiningai palankęs užsiėmimus bent keletą mėnesių, ne tik praplės fizinių galimybių ribas, atras iki tol nejaustų raumenų, pagerins bendrą fizinę formą bei sveikatą, susipažins su smūgine bei gynybine technika, bet ir patirs daugybę naujų įspūdžių, išmoks vieną-kitą dainą portugalų kalba ar bent susipažins su neįprasta lietuvio ausiai muzikos rūšimi, pamatys, išgirs ir net turės galimybę pasimokyti groti unikaliais instrumentais, bent kažkiek pažins brazilišką kultūrą, vieną-kitą portugališką žodį įsisavins ir tai dar tikrai ne viskas...

SUAUGUSIŲJŲ IR PAAUGLIŲ GRUPĖS TRENIRUOTĖS VYKSTA:

Pirmadieniais, Trečiadieniais ir Penktadieniais - nuo 18:00 iki 19:30, Konstitucijos pr. 12;
Šeštadieniais ir Sekmadieniais - nuo 13:30 iki 15:30,
J. Basanavičiaus g. 33;

Informacija apie vaikų treniruotes - jau netrukus!

REGISTRUOKITĖS arba TEIRAUKITĖS

*Dėl galimybės vaikams lankyti bendras treniruotes sprendžia treneriai kartu su kiekvieno vaiko tėveliais.

Ficag logo

Capoeiros diržų sistema gan panaši į kitų kovos menų. Diržų spalvos apytikriai nusako capoeiristo lygį. Tiesa, skirtingai nuo rytų kovos menų, diržai yra gaminami iš virvės ir vadinami kordomis (portugališkai - corda arba cordão). Įvairių mokyklų (ypač propaguojančių skirtingas stilistikas) diržų sistema gali šiek tiek skirtis. Taip pat, daugelyje mokyklų, kaip ir musiškėje, skiriamos kelios amžiaus kategorijos, turinčios atskirą ridžų sistemą.

Šiuo metu FICAG skiriamos 4-ios tokios kategorijos:
vaikai iki 7-erių metukų, vaikai/paaugliai nuo 8-erių iki 14-os, suaugusieji bei "senjorai" (pradėję užsiiminėti garbaus amžiaus, specialiose senjorams skirtuose grupėse) ir specialių poreikių asmenys.

Paskutinė kategorija nepavaizduota iliustracijoje, nes atsirado labai neseniai, mokykloje daugėjant projektų skirtų neįgaliesiems bei vyresnio amžiaus žmonėms bei ryškėjant poreikiui dažniau motyvuoti ilgiau užsiiminėjančius vis aukštesniaio lygio diržais.

Ficag logo

Nors Capoeiros treniruotės yra daugiau, nei fiziniai užsiėmimai, tačiau į fizinės formos bei sveikatos gerinimą ir palaikyma žiūrime labai atsakingai.

Mes nuoširdžiai mylime Capoeirą bei Jus visus, todėl norime, kad jaustumėtės kuo sveikesni ir stipresni. Esame atsidavę savo veiklai, giliname žinias, tobiliname gebėjimus ir keliame savo kvalifikaciją kiekvienai progai pasitaikius, tiek vietiniuose edukacijos, sporto ir medicinos mokymuose, tiek kasmetiniuose tarptautiniuose Capoeiros renginiuose. Todėl tikimės ir tikime, kad mūsų klubo trenerių kvalifikacija atitiks, o gal net ir pranoks Jūsų lūkesčius. (Savo grupėje turime ne vieną licencijuotą trenerį.)

Capoeiros treniruotės skirtos visiems – mažiems ir dideliems, jauniems ir daugiau gyvenimo mačiusiems, sportininkams ir siekiantiems pradėti sportuoti, sveikiems ir norintiems tokiais tapti. Pas mus laukiami visi!

Taip pat, dalyvaujame įvairiuose renginiuose, kur galime supažindinti ne tik su Capoeira, bet ir su Brazilijos kultūra, folkloru, afro-braziliškais šokiais ir muzikiniais žanrais (Maculelê, Samba-Reggae, Samba de Roda ir kt.), rengiame mokymus, atviras rodas, pasirodymus, muzikinius užsiėmimus, stovyklas bei individualias treniruotes. Muzikinius pasirodymus rengiame kartu su kolegomis iš asociacijos "Brazilijos Ritmai" – Samba Vilnius kolektyvu.

REGISTRUOKITĖS arba TEIRAUKITĖS

  • 1
  • 2
  • 3

Kontaktai

Capoeira FICAG Vilnius

KVIEČIAME Į TRENIRUOTES:

I, III, V - 18:00 (Konstitucijos pr. 12)
VI, VII - 13:30 (Basanavičiaus g. 33)

Informacija apie vaikų grupę - jau nertukus!

Dėl papildomų užsiėmimų, renginių, pasirodymų bei salės nuomos kreipkitės

[email protected]

+37061675720 Despina (Bruxinha)

Informaciją nurodytu telefonu bei el. komunikacijos kanalais teikiame Lietuvių, Anglų, Portugalų (Br) bei Rusų kalbomis.

Siunčiama...
Žinutė sėkmingai išsiusta.
Siunčiant įvyko klaida. Pabandykite dar kartą veliau.